Fyzika Příklady od Vás: Fyzika


Vložit nový příklad

pen

V této sekci můžete vložit libovolný příklad, se kterým si nevíte rady. Tím zároveň založíte vlákno diskuse, kde se bude příklad řešit. Až se příklady vyřeší, zaškrtněte, prosím, kolonku vyřešeno.


Fyzika

1) Vlak m = 160 t dosáhne rovnoměrně z nuly rychlosti 108 km/h za 2.5 minuty. Jakou silou musí táhnout lokomotiva, když navíc překonává odpory, které činí dohromady 1% z tíhy vlaku? Jak daleko by vlak dojel, kdyby lokomotiva přestala táhnout a pokračovala na volnoběh? Namalovat závislost v(t) + vyřešit. Poznámka: Rozjezd vlaku a jeho nasledne zastaveni, jsou na sobe nezavisle rovnomerne zrychlene pohyby. Spojuje je jen existence stejne odporove sila. Pri rozjezdu ji prekonava sila lokomotivy a jeste ji zbyde na to, aby vlak zrychloval... KDyz lokomotiva prestane tahnout, zustava jenom odporova sila, ktera zpusobi zastaveni vlaku za urcitou dobu a na urcite draze.

Vložil: Libor , 16. 08. 2020 - 20:14 Řešení / Diskuze (1)


Termonukleární reakce

Dobrý den, potřeboval bych pomoct s touto otázku z fyziky : Jaké jsou výhody termonukleární reakce oproti jaderné řetězové reakci ?


Předem děkuji

Vložil: Patrik , 11. 06. 2020 - 13:56 Řešení / Diskuze (0)


Zobrazení předmětu čočkami

Dobrý den, nevím si rady s tímto příkladem

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Čočka má optickou mohutnost 4 D. Předmět vysoký 6 cm stojí na optické ose čočky ve vzdálenosti 75 cm před čočkou. 

Zvolte vhodné měřítko a určete konstrukcí polohu a vlastnosti obrazu. 

předmět - šipka kolmo k optické ose; dbejte na čistotu a přesnost rýsování; nejlépe na čtverečkovaný papír

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Předem děkuji za odpověď

 

Vložil: Petr , 08. 06. 2020 - 20:11 Řešení / Diskuze (1)


Vlnová optika

Zdravím, 

bylo by možné pomoci s příkladem 905? 

Nemůžu na to přijít.

Děkuji.

Vložil: Ladislav Chomát , 20. 05. 2020 - 08:25 Řešení / Diskuze (1)


Rovinné zrcadlo

Narýsujte obraz šipky vysoké 3 cm rovinným zrcadlem. Šipka je umístěna rovnoběžně se zrcadlem ve vzdálenosti 3 cm od zrcadla.

Předem děkuji 

Vložil: Petr , 19. 05. 2020 - 09:13 Řešení / Diskuze (1)


Odpor rezistora

Jak velký odpor musí mať rezistor pripojený k jednofázovému neriadenému mostíkovému usmerňovači napájenému zo siete 3x400 V aby ním pretekal prúd 2,5A ?

Vložil: Samuel , 24. 03. 2020 - 21:39 Řešení / Diskuze (0)